VII Powiatowy Konkurs Matematyczny

 

Dnia 20 maja 2011r. odbył się VII Powiatowy Drużynowy Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora II LO im. Mikołaja Kopernika. Udział wzięło 15 drużyn z całego powiatu. Po krótkim powitaniu przez naszych pedagogów, uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem wielokrotnego wyboru, a później zadaniami, które rozwiązywali w grupach. W obu kategoriach uczestnicy mogli zdobyć cenne nagrody. Po części konkursowej odbyły się dla uczestników oraz ich opiekunów wykłady matematyczne prowadzone przez panią Karolinę Wlach z Politechniki Krakowskiej oraz pana Aleksandra Pnioka z Koła Naukowego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. O godzinie 13 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody wręczali z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie pan Michał Rajwa oraz dyrektor naszego liceum pan Kazimierz Kabiesz. Laureatom zmagań grupowych jak i indywidualnych serdecznie gratulujemy wygranych!!
I miejsce z wynikiem 289,5 punktów oraz Puchar Dyrektora Liceum Kopernika zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 4 w Skoczowie w składzie: Tomasz Michalski, Maciej Mroziak, Szymon Kolarczyk.
II miejsce z wynikiem 276,5 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Goleszowie w składzie: Piotr Gajdzica, Rafał Ganiek i Katarzyna Gaweł.
III miejsce z wynikiem 265,5 punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Mnichu w składzie: Aleksandra Krzysiek, Artur Kubasiak i Emanuel Lipka.
Najlepszy wynik indywidualny uzyskali Piotr Gajdzica z Gimnazjum w Goleszowie oraz Artur Kubasiak z Gimnazjum w Mnichu, którzy uzyskali maksymalną ilość 60 punktów, po raz drugi w historii konkursu.
Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Cieszynie, Stowarzyszenie Amicus Copernicus działające przy II LO im. M. Kopernika w Cieszynie, a także Oficyna Edukacyjna K.Pazdro.