II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Jungfrau, Emmentaler, Kambly und vieles mehr…

 

W dniu 29. października 2020 r. trójka uczennic klasy językowej 2R w składzie: Sandra Mencnarowska, Anna Rygiel i Justyna Staniek wzięła udział w I edycji projektu z języka niemieckiego: „Schweiz – KantonenLand, czyli wędrówka po Kantonach”. Tematem przewodnim warsztatów online był kanton Berno – urokliwe miasteczka, wysokie alpejskie szczyty, widowiskowe wodospady, kolejki górskie i wiele innych atrakcji.

Projekt składał się z trzech części prowadzonych kolejno w formie prelekcji, prezentacji oraz gier nawiązujących do prezentowanych wcześniej treści. Finał stanowił test podsumowujący zdobytą wiedzę. Na ostateczną ilość punktów składały się te zdobyte w grach językowych oraz w teście.
Warsztaty nie tylko poszerzyły wiedzę uczestników na temat Szwajcarii, a zwłaszcza kantonu Berno, lecz również pozwoliły im dobrze się bawić i miło spędzić czas. Już w XVIII w. urok Berna dostrzegł podczas swojej drugiej podróży do Szwajcarii niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe: „Sie ist die Schönste, die wir je gesehen haben”.
Pełni wrażeń czekamy na kolejną edycję projektu już za rok :)