II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

Sukcesy Naszych uczniów!!!

 

W dniu 16 czerwca br. (w formie online) odbył się finał Konkursu Debat Oksfordzkich dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego "Proszę mi nie przerywać". Konkurs został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Katowice przy współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach.

Do finałowego Konkursu zakwalifikowane zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły średnie z województwa śląskiego: II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie, III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach, Zespół Szkół nr 2 w Rudzie Śląskiej oraz Technikum nr 2 w Tychach.

Tezami finałowych potyczek, z którymi musiały się zmierzyć zespoły były: "Ekologia powinna być priorytetem Unii Europejskiej", "Odnawialne źródła energii są przyszłością Europy" oraz "Nasze codzienne działania nie mają żadnego wpływu na środowisko". Przedstawione argumenty, sposób wypowiedzi i przygotowanie merytoryczne uczniów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Zespoły zmierzyły się w dwóch półfinałach oraz w finale. W wyniku wyrównanej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie nasz zespół w składzie: Zofia Furmaniuk (klasa 1S), Oskar Kasperczyk (1S), Mateusz Machała (1S) oraz Maksymilian Waltar (1C) zajął 3 miejsce!

Warto zwrócić uwagę, że to nie jedyny sukces naszych uczniów. Oskar Kasperczyk oraz Mateusz Machała zostali finalistami XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „My w Europie”. Organizatorem konkursu był Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskigo.

Serdecznie gratulujemy!!!