II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Interdyscyplinarna szkoła
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

WSPIERAMY MATURZYSTÓW

#wspieramymaturzystow
W czasie niepewności i zbliżających się matur Uniwersytet Śląski w Katowicach postanowił wesprzeć Maturzystów, którzy w tych nadzwyczajnych okolicznościach mają więcej czasu, by przygotować się do egzaminu dojrzałości.

Siedzenie w domu poniekąd działa frustrująco i pomocnym w tym wypadku jest samoorganizacja i działanie. Właśnie w tym celu Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczyna akcję #wspieramymaturzystów, w ramach której przyszli studenci będą mogli skorzystać z dołączyć do powtórek maturalnych, prowadzonych przez wykładowców uczelni. Szczegóły akcji znajdą Państwo na stronie: www.us.edu.pl/us-wspiera/#wspieramymaturzystow

23 kwietnia o 16:30 wykład z języka polskiego poprowadzi dr hab. Magdalena Piekara, prof. UŚ „Matura będzie lżejsza niż metal Geista – pozytywizm w pigułce”.

Nieco później, o 18:15 kolejny temat zaprezentuje dr Magdalena Piotrowska-Grot: „Na tropach toposów. Lektura tekstów kultury”.

Więcej informacji: https://maturzysta.us.edu.pl/jezyk-polski/ Dodatkowy wykład z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie można już znaleźć na kanale Youtube https://youtu.be/t57g1j1UrpY 27 kwietnia rozpoczną się nocne powtórki maturalne organizowane przez Uniwersytet Śląski Maturzystów. Będzie można skorzystać z wykładów z historii, biologii, chemii.

Więcej informacji: https://maturzysta.us.edu.pl