II LO Cieszyn

SREBRNA SZKOŁA
 e-dziennik
Interdyscyplinarna szkoła
Wirtualny spacer
Dla kandydatów
Instagram
Facebook
Inspektor Danych Osobowych
PROJEKT: NOWOCZESNA EDUKACJA
Patronaty naszej szkoły
DOCUMASTER
Geografia

XXI Konkurs biblijny JONASZ

14 grudnia rozegraliśmy w naszej szkole pierwszy etap kolejnego konkursu "JONASZ". W tym roku do finału przeszło 7 osób: ANNA STOŁY, MARIA SORKOWICZ, MARCIN MICHALIK, DOROTA BRACHACZEK, JULIA KAISER, KAROLINA BOJDA, MATEUSZ MAZUREK.

Złoty indeks Politechniki Śląskiej

Ambitni maturzyści mogą w nim starać się o przyjęcie na wybrane kierunki studiów stacjonarnych w Politechnice Śląskiej bez postępowania kwalifikacyjnego! Szczegółowe informacje tutaj

Nasze uczennice mistrzyniami ortografii

Sukcesem okazał się udział uczennic klasy 1g w I Dyktandzie Niepodległościowym „O historii po polsku” dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Czytam - polecam - konkurs na recenzję książki

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły pt. „CZYTAM – POLECAM”. Jeśli przeczytałaś/eś świetną książkę, wypożyczoną z naszej biblioteki, podziel się opinią i napisz recenzję.

Sukces recytatorów

Nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Gwary, który odbył się 10 listopada 2017 w ZSEG w Cieszynie. Pierwsze miejsce zajął zespół uczniów p. Radosławy Baściuk z klasy 1a w składzie: Wiktoria Kohut, Julia Polok, Karolina Kobielusz, Jakub Bielesz oraz z klasy 1g: Julia Jedzok, Anna Branny, Anna Wenglorz, Szymon Marczak, Bartosz Rakowski, Robert Wołowiec.

Konferencja w KLO

13 listopada o godz.9.00 w auli KLO rozpoczęła się konferencja pt.: OD REFORMY DO REFORMACJI ("między myślą M.Lutra, a J.H.Newmana"). Spotkanie zgromadziło liczną grupę młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych Cieszyna. Nasze II LO im.M.Kopernika reprezentowały kl.1a(pod opieką mgr D.Kani i D.Brachaczka) oraz 3a(pod opieką ks.mgr G.Pasternaka).

Wspomnienia z Senegalu

W piątek, 3 listopada klasy 3f, 2c i 1c wzięły udział w prezentacji, którą przygotował Jurek Juroszek, nasz uczeń pochodzący z Trójwsi. Jurek miał okazję w sierpniu pojechać na wolontariat do Tambacounda w Senegalu (Zachodnia Afryka), aby pracować z dziećmi i z młodzieżą. Pokazał nam krajobrazy, bezpośrednie zajęcia, stroje i elementy kultury tego kraju.

Od napisania do wydania

Tymi słowami został zainaugurowany wykład, który odbył się w czwartek 26 października w naszym liceum dla klas: 3c,2a i 1c. Poprowadziła go dr Joanna Jurgała-Jureczko, polonistka, pisarka, dziennikarka, która ukazała jak pasje i zainteresowania "przekuć" w umiejętności.

Sukcesy w piosence francuskiej!

W miniony piątek wybraliśmy się do Bielska-Białej na imprezę kulturalną pt. „7 Spotkania z Językiem Francuskim Pour les Passionnés” zorganizowaną przez Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej. Kamila Kiecoń i Ewelina Knopek – dwie wokalnie utalentowane dziewczyny wzięły udział w konkursie na piosenkę w języku francuskim.

Postaw na zdolności i pasje!

W piątek 20 października nasi uczniowie z klas maturalnych (IIID i IIIH) uczestniczyli w konferencji „Postaw na zdolności i pasje!” Konferencja została zorganizowana przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W czasie konferencji uczniowie mieli możliwość spotkania z : Katarzyną Cieloch – doradcą zawodowym, coachem i trenerem , Mają Dębowską inicjatorką projektu dla młodzieży redakcja BB w Bielsku-Białej, założycielką Fundacji Zróbmy.

4 minuty, które decydują o życiu

III miejsce w finale powiatowym olimpiady z pierwszej pomocy przedmedycznej dla Magdaleny Szlauer i Wiktorii Zochorek z klasy II F. W środę 11 października 2017 r. na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie zgromadziło się 15 dwuosobowych drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Cieszyńskiego,

Eurodyktando

W dniu 3 października w Książnicy Beskidzkiej miało miejsce Eurodyktando dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. ,,Europa bez granic – 60 lat po podpisaniu Traktatów Rzymskich”. Celem wydarzenia było uczczenie, w ramach Europejskiego Dnia Języków, 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich dających początek Wspólnotom Europejskim, rozwijanie zainteresowań językami obcymi oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów i kultur.

Jacek w gronie wyróżnionych

W piątek 22 września 2017r. trzydzieścioro najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego odebrało stypendia Marszałka Województwa Śląskiego. Stypendium, którego inicjatorem jest Jan Olbrycht, jest indywidualnym wyróżnieniem dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania

Zupa z ...makulatury

Zbliża się koniec roku szkolnego, a w naszych szafkach i biurkach zalegają kilogramy niepotrzebnych papierów, starych zeszytów i książek. NIE WYRZUCAJCIE ICH!!! Już od 19 czerwca za szkołą obok budynku sali gimnastycznej będzie stał kontener na makulaturę, który przyjedzie do nas z Bielska.

Konkurs o Tadeuszu Kościuszce

7 czerwca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki „Tadeusz Kościuszko inspiracją współczesnego człowieka” w Mysłowicach. Do półfinału dostały się dwie nasze uczennice: Marcelina Handzel z klasy 1c i Wiktoria Michewicz z klasy 1ff. Wiktoria uplasowała się w grupie 5 finalistów, jednak do podium zabrakło niewiele bo 1 punktu.

Gala finałowa konkursu

"Firma w opałach" to ogólnopolski konkurs administrowania siecią, w którym uczeń naszej szkoły, Przemysław Gawełek otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i oby tak dalej. Umiejętności uczestników znacznie przerosły oczekiwania organizatorów. Laureaci pokonali nie tylko zabezpieczenia konkursowej firmy. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu Przemka. (TG)

Ania - Laureatka

Podsumowanie XX edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2016/2017 z Ewangelii św. Jana odbyło się we wtorek, 30 maja 2017 r. o godz. 10.00 w Bielskim Centrum Kultury. Z naszego liceum startowało kilkanaście osób. Wśród laureatów najwyżej (III miejsce) uplasowała się Anna Stoły z kl.2c.

Randka z chemią

25 maja 2017 r. 7 uczennic z klas 1a oraz 1f wzięło udział w konkursie „Randka z chemią”, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Bielsku. Organizatorem konkursu dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych jest pracownia chemii Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wyniki zostaną opublikowane 6 czerwca. Życzymy dziewczynom sukcesów!

Kolejny sukces Jacka !!!

Jacek Jagosz, uczeń klasy 1D, w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym "Lwiątko", zdobył 98 punktów i otrzymał tytuł "Taona". Jacek jest uczniem który teorię potrafi połączyć z praktyką. Jak pamiętacie jest konstruktorem bezszmerowego wodnego chłodzenia komputerów.

Laureatka XXI Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagielońskim

6 kwietnia 2017r w Bibliotece Jagiellońskiej odbył się finał XXI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Z przyjemnością informujemy , że Aleksandra Skiba uczennica kl. 3c została laureatką tego konkursu i w nagrodę otrzymała indeks na studia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Gratulacje!

Zdrowie po cieszyńsku

26 kwietnia w auli widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury- Domu Narodowego odbył się finał konkursu „Zdrowie po cieszyńsku”, realizowany przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Celem konkursu jest rozpowszechnianie treści związanych ze zdrowym odżywianiem i aktywnym stylem życia.

Czy to bajka czy nie bajka…

Z dumą informujemy, że Kinga Patyk z klasy Ia zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim “Czy to bajka czy nie bajka… o smogu” organizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w ramach XXIV Tygodnia Ziemi. 27 kwietnia 2017r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Maturzystki z certyfikatem!

Marta Piguła i Justyna Żebrok, choć obecnie pochłonięte egzaminami maturalnymi, mogą pochwalić się sukcesem z języka francuskiego. Nadeszły wyniki marcowej sesji egzaminacyjnej DELF. Dziewczyny osiągnęły bardzo wysokie wyniki i uzyskały dyplomy, które są rodzajem „paszportu do przyszłości”. Czekając na certyfikaty, które nadejdą w czerwcu, przypomnijmy, że dyplom DELF można okazać na francuskojęzycznej uczelni lub przyszłemu pracodawcy. To także osobista satysfakcja. Félicitations!

XXI Ogólnopolski Konkurs Biblijny

Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana stanowiły zakres merytoryczny XXI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, który organizuje Stowarzyszenie "Civitas Christiana". W tym roku trzy osoby(Klara Szewska z 1c, Mariusz Bugała z 1aa i Mateusz Mazurek z 2c) wzięli udział w eliminacjach szkolnych i wszyscy dostali się do etapu diecezjalnego.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

10 kwietnia na Wzgórzu Zamkowym odbyły się eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W turnieju recytatorskim naszą szkołę reprezentowali: Justyna Szkutek z klasy II A oraz Mariusz Bugała i Bartosz Korcz- obaj z klasy Iaa.

WOKALNE SUKCESY

Emilia Śliwka z kl. 2b oraz Kamila Kiecoń z kl. 1b wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki Francusko-Angielskiej w Jastrzębiu-Zdroju, który miał miejsce 25 kwietnia 2017r. Zadaniem uczestników było wykonanie 2 piosenek w oryginalnej wersji francuskiej i angielskiej. Dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i językowe bardzo dobrze.

Wyniki konkursu fotograficznego

„Witajcie, młodzi fotografowie” - tak rozpoczął swój list skierowany do uczestników naszego Szkolnego Konkursu Fotograficznego pan profesor dr hab. Mariusz Grzegorzek JM Rektor PWSFTviT w Łodzi. Podobnie jak w roku ubiegłym to właśnie Łódzka Szkoła Filmowa objęła honorowy patronat nad naszą szkolną imprezą. W konkursie wzięło udział prawie dwudziestu uczestników, obok naszych uczniów byli wśród nich zaproszeni przez nas młodzi pasjonaci fotografii – uczniowie gimnazjów Cieszyna i powiatu cieszyńskiego.

III m-ce w Turnieju Motoryzacyjnym

III m-ce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Anny Dorosz, Justyny Świńczyk i Aleksandra Piotrowskiego. 20 kwietnia 2017 r. w Międzyświeciu w w Zespole Szkół Przyrodniczo- Technicznych odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna w składzie: Anna Dorosz z klasy II B, Justyna Świńczyk z klasy 1FF oraz Aleksander Piotrowski z klasy II H wywalczyła III miejsce godnie reprezentując Szkołę.

Nasz finalista na UŚ

Rafał Urbaczka z kl. 2D został finalistą V Konkursu Realioznawczego Wiedzy o Republice Federalnej Niemiec, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Reformacja 1517". Konkurs odbył się 20.03.2017 w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu pod patronatem Biskupa Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Wiosenna kampania Pola Nadziei

Trwa cykl wiosenny XX Ogólnopolskiej Kampanii Hospicyjnej POLA NADZIEI, której głównym inicjatorem w Polsce jest Hospicjum św.Łazarza w Krakowie. Jednak uczniowie naszej szkoły już od dłuższego czasu pomagają przy organizacji prezentacji międzyszkolnych na ten temat. Szczególny prym wiedzie klasa 1FF.

Olimpiada Polskiego Czerwonego Krzyża

Po wygranej w etapie rejonowym XXV Olimpiady PCK – Promocji Zdrowego Stylu Życia - Szymon Niemiec z klasy III F reprezentował naszą Szkołę w etapie wojewódzkim. Konkurs odbył się 24 marca 2017 w Katowicach. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

Ze Sztuką na Ty

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza do wzięcia udziału w XVI edycji konkursu prac plastycznych inspirowanych twórczością wielkich mistrzów.

Turnieju Wiedzy Pożarniczej

II m-ce dla Tomka Wolnego w Turnieju Wiedzy Pożarniczej! 24 lutego 2017r. odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Podstawowym celem organizowanego konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży przepisów bezpieczeństwa pożarowego oraz zasad zachowania się na wypadek pożaru.

KONKURS Kościuszkowski

Z okazji dwusetnej rocznicy śmierci T. Kościuszki można wziąć udział w Międzynarodowym Konkursie: "Kościuszko Bicentenary".

I miejsce Pauliny Sikory!

Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Literatura Henryka Sienkiewicza w oczach młodzieży” za nami! 15 lutego 2017 r. o godz. 13:30 w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość połączona z rozdaniem dyplomów i nagród laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. W kategorii praca plastyczna w dowolnej technice I miejsce uzyskała Paulina Sikora z klasy 2F, w kategorii praca graficzna III miejsce zdobyła Ksymena Pawłowska z klasy 3A. Wyróżnione zostały: Dorota Brachaczek (2D) oraz Anna Hatlas (2B)

JONASZ - wyniki konkursu

W piątek 10 lutego odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Biblijnego "JONASZ". Startowało w nich 31 osób, a do następnego etapu przeszło 15.

Kolejny sukces Marcina!

Właśnie ogłoszono wyniki zawodów rejonowych Śląskiego Konkursu Matematycznego. Z przyjemnością informujemy, że na liście finalistów znalazł się uczeń klasy 2H – Marcin Kozubek. Jest jedynym uczniem powiatu cieszyńskiego, który osiągnął taki sukces. Nie tak dawno gratulowaliśmy mu otrzymanego stypendium, życząc sukcesów. Życzenia się spełniają :) Zawody finałowe odbędą się 24 marca w Katowicach. Życzymy jak najlepszego wyniku!

Dwukrotny stypendysta z 2H

Niedawno ogłoszona została lista rankingowa wniosków o przyznanie atrakcyjnego stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – II edycja”. Na liście stypendystów po raz drugi znalazł się uczeń klasy 2H – Marcin Kozubek (w ubiegłym roku także mu się to udało). Marcinowi gratulujemy i życzymy sukcesów!

Konkurs Wiedzy o UJ

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego celem jest przybliżenie historii oświaty polskiej i europejskiej poprzez historię krakowskiej Uczelni oraz osób ją tworzących. Szczegóły tutaj

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy wszystkich do udziału w Konkursie Fotograficznym. Nasz konkurs, tak jak w ubiegłym roku, adresowany jest do uczniów naszej szkoły, ale także do gimnazjalistów Cieszyna i powiatu cieszyńskiego. InformacjaRegulaminSerdecznie zapraszamy!

Brawo Jacek!

2 lutego 2017, uczeń klasy 1D, Jacek Jagosz zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Konferencja Młodych Naukowców (OKMN) w języku angielskim Nazwa pracy: Effective PC cooling with use of evaporation heat of water - Efektywne chłodzenia z użyciem ciepła parowania cieczy. Nad projektem pracował od końca wakacji. Jego celem było stworzenie zupełnie cichego, taniego chłodzenia dla bardzo wydajnych komputerów.

Z indeksem w kieszeni

4 stycznia 2017 roku grupa 12 uczniów naszej szkoły udała się do Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na X Konkurs Języka Angielskiego oraz Niemieckiego. Nasi uczniowie zmierzyli się z częścią pisemną oraz ustną konkursu. W rezultacie powyższych zmagań dwie uczennice naszej szkoły: French Magdalena z klasy 2a (miejsce III)

Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny Jonasz

W piątek, 10 lutego 2017 odbędzie się pierwszy etap konkursu "JONASZ". Zapraszamy do sali nr 22 (aula) na pierwszej godzinie lekcyjnej. Wszystkich chętnych, którzy nie zgłosili jeszcze swojego udziału, prosimy, żeby zrobili to zaraz po feriach u swoich katechetów.

XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Piotr Ciarka z klasy 2H zakwalifikował się do drugiego etapu XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W czasie rozwiązywania zadań wykazał się umiejętnością syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania wniosków oraz dedukcyjnego badania hipotez. Piotrowi życzymy powodzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się 11 lutego 2017r.

Śląsk - moja mała ojczyzna

Z przyjemnością informujemy, że Karolina Gawłowska z klasy 2a zajęła I miejsce w XIII edycji regionalnego konkursu dla młodzieży "Śląsk - moja mała ojczyzna. Schlesien -meine kleine heimat". Gratulujemy sukcesu. (IM)

Sukcesy po rosyjsku

Uczennice, Karolina Kocjan z klasy IIa i Aneta Raszka z klasy IIIb, zakwalifikowały się do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Zawody I stopnia odbyły się 5 grudnia w naszej szkole. Dziewczyny rozwiązywały test leksykalno-gramatyczny, z którym sobie świetnie poradziły i zostały zakwalifikowane przez Śląski Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Rosyjskiego przy Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu do dalszych zmagań.

XI Konkurs Informatyczny Bóbr

15 uczniów naszej szkoły brało udział w międzynarodowym konkursie informatycznym Bóbr. Zawody były rozgrywane po raz jedenasty. 3 stycznia 2017r organizator konkursu: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłosił wyniki. Lista najlepszych uczniów naszej szkoły: Jan Pawłowski 2H Marcin Kozubek 2H Bartosz Korcz 1AA

Olimpiada o Diamentowy Indeks

Z przyjemnością informujemy, że trzej uczniowie naszej szkoły: Marcin Kozubek, Tomasz Ociepka i Jan Pawłowski (wszyscy z klasy 2H) zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Marcin rozwiązywał zadania matematyczne, Tomek zajął się fizyką, a Janek wystartował w zawodach z obu tych przedmiotów. Chłopakom życzymy powodzenia w II etapie, który odbędzie się 28 stycznia (fizyka) i 29 stycznia (matematyka).