Aktualności:   JUBILEUSZ 90‑LECIA   E-bilet   Rok szk. 2019/2020

dni
godzin
minut
sekund

Drodzy ósmoklasiści i gimnazjaliści!

Zajęcia dydaktyczne w II LO im. M.Kopernika w Cieszynie, w roku szkolnym 2019/2020, dla wszystkich oddziałów odbywać się będą od poniedziałku do piątku!

FESTIWAL NAUKI W KOPERZE

Zapraszamy na Festiwal Nauki w murach naszej szkoły.
31 maja 2019 r. godzina 12.00
⚗️ 💉📇📐 🔬 📰

Plan festiwalu


Bóg nie jest automatem do kawy

SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM
KSIĄDZ ZBIGNIEW CZENDLIK
W najbliższy czwartek o 13.30 w naszej szkole odbędzie się otwarte dla wszystkich uczniów spotkanie z absolwentem II LO - ks. Zbigniewem Czendlikiem. Ks. Czendlik pochodzi z Dębowca, a obecnie pracuje w Czechach, gdzie jest uznawany za najpopularniejszego kapłana katolickiego.


Spotkanie z rodzicami

Na dzień 23 maja 2019r. został zaplanowany dyżur nauczycieli dla rodziców (15.00 - 16.00).
O godzinie 15.30 w auli naszego liceum odbędzie się także spotkanie z pedagogiem szkolnym, na którym zostaną omówione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły.
Rodziców serdecznie zapraszamy.

Wiosenny Rajd Górski PTTK

51 Górski Rajd Młodzieżowy „Powitanie Wiosny”
W sobotę 11 maja bardzo zmotywowana i pozytywnie zakręcona reprezentacja II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie wzięła udział w Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Powitanie Wiosny”. Metę 51 edycji imprezy zlokalizowano w schronisku pod Soszowem.


„Młody kolekcjoner czegokolwiek”

Drodzy uczniowie,
pragniemy wyszukać i promować uczniów o specjalnych pasjach i zainteresowaniach kolekcjonerskich. Zbieranie może dotyczyć rzeczy oczywistych, tradycyjnych lub przybierać niekiedy ekscentryczne formy. Ludzie zbierają niesamowite rzeczy i mają szeroką wiedzę na temat swoich zbiorów. Kolekcjonerstwo sprawia ludziom przyjemność zbierania przedmiotów często niemających żadnego praktycznego zastosowania. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Młody kolekcjoner czegokolwiek”. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do dyrektora szkoły.

Indeks AGH w rękach Kacpra

Kacper Karetta, uczeń klasy 3D został laureatem
XII Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w roku akademickim 2018/2019 z matematyki.
Kacper uzyskał w ten sposób możliwość przyjęcia z pominięciem warunków rekrutacji na pierwszy rok studiów, na wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydziały w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy!


Uroczyste zakończenie dla maturzystów

26 kwietnia 2019r. dla klas trzecich rozbrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2018/2019. Była to dla nas - uczniów, okazja szczególna. Oznaczała bowiem koniec codziennej pracy szkolnej i początek nowego okresu w życiu. 6 maja rozpoczynamy egzaminy maturalne, które będą naszą przepustką na wyższe uczelnie.


Agnieszka i Ewelina w finale

25 kwietnia w Kurii Diecezjalnej w Bielsku Białej odbyły się eliminacje do XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Nasze uczennice dostały się do ścisłego finału tak, że Agnieszka Bolik z kl.1d (3 miejsce) zakwalifikowała się do Warszawy, a Ewelina Knopek z kl.2c zdobyła 5 miejsce. Konkurs organizuje od dawna Stowarzyszenie "Civitas Christiana".


UWAGA!! ABSOLWENCI!! UWAGA!! STYPENDIA!!

Rada Funduszu Stypendialnego Śląska Cieszyńskiego oraz Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej mają przyjemność ponownie zaprosić do składania wniosków o przyznanie stypendiów macierzowych, artystycznych i pomostowych oraz nagrody specjalnej na rok szkolny 2019/20. Więcej....

Annweiler znów w Cieszynie!

Od 10.04. 2019 do 17.04. 2019 gościliśmy w naszej szkole uczniów z niemieckiej szkoły Evangelisches Trifels-Gymnasium w Annweiler. Grupa 26 uczniów wraz z opiekunami przyjechała do nas, jak co roku, w ramach wymiany międzyszkolnej. Już następnego dnia po przyjeździe grupy niemieckich uczniów byliśmy na wspólnej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Kopalnia Soli w Wieliczce zrobiła na naszych gościach ogromne wrażenie, podobnie jak zabytkowe Stare Miasto Krakowa.


Piłkarze w finale rejonowym

We wtorek 16 kwietnia na obiekcie ustrońskiej ,,Kuźni" odbył się turniej finałowy o mistrzostwo powiatu w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja pokonała drużynę z ZSB z Cieszyna 2:1 oraz zwyciężyła 3:0 w meczu z LO z Wisły. Nasi piłkarze okazali się więc po raz kolejny najlepsi w powiecie i awansowali do zawodów rejonowych. Skład reprezentacji : Jan Śliwka, Michał Skocz, Sebastian Żyłka, Adam Czyż, Daniel Waliczek, Tomasz Puczek, Paweł Kowala, Michał Padło, Filip Chmiel, Tomasz Iskrzycki